Poradcem chovu je paní Denisa Horáková , Záryby 120, 277 13 Záryby, tel.: 736 176 633, kobra.h@seznam.cz

Podmínky chovnosti:
Saarloosův vlčák je zařazován do chovu na základě bonitace nejdříve od 15 měsíců věku.
Absolvování  jedné výstavy pořádané klubem a jedné výstavy vyššího typu (oba výsledky od mezitřídy) se známkou Výborný nebo Velmi dobrý.

 Psi i feny jsou zařazováni do chovu na základě vyšetření DKK do výsledku stupně 2/2 (C) včetně.
Vyšetření může být provedeno až po dosažení 15 měsíců věku. Vyšetření platí i pro zahraniční psy, kteří se budou účastnit reprodukce v ČR.
 DLK – vyšetření: psi i feny jsou zařazováni do chovu na základě vyšetření DLK do výsledku stupně 2/2 (C) včetně. Vyšetření může být provedeno až po dosažení 15 měsíců věku.
Dále musí všichni jedinci absolvovat vyšetření PRA – genetické vyšetření platí doživotně, DOV platí pouze jeden rok. U jedinců, kteří se budou podílet na reprodukci v ČR se doporučuje genetické vyšetření na DWARF a DM – není určená konkrétní laboratoř
Při reprodukci platí následující: Pokud jedinec doloží genetické vyšetření obou rodičů s výsledkem negativní, je automaticky brán za negativního a nemusí být vyšetřen. Pokud jeden z plánovaných rodičů není vyšetřen, druhý z rodičů musí být vyšetřen a to s výsledkem negativní. Jsou zakázána tato spojení – přenašeč + přenašeč a přenašeč + pozitivní Dále je zakázáno spojení dvou hnědých jedinců.
K uchovnění je potřeba doložit DNA profil od akreditované laboratoře (Laboklin, Genomia, Vemodia).
Věk pro zařazení do chovu: pes od 18 měsíců neomezeně, fena od 18 měsíců do 8 let věku.Počet vrhů: 1 vrh v jednom kalendářním roce